PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837523}

Psie pazury

The Power of the Dog
6,8 46 711
ocen
6,8 10 1 46711
7,5 47
ocen krytyków
Psie pazury
powrót do forum filmu Psie pazury

Brakło otwartszych rozmów. Sytuacja z gubernatorem. Myślę, że wszyscy widząc Phila zainteresowaliby się dlaczego kończąc studia jedne i drugie on prowadzi taki styl życia, jednocześnie będąc mocno opryskliwym człowiekiem. Według mnie śmierć Phila to w dużej mierze zasługa ludzi z jego otoczenia. I nie chodzi o sam czyn wąglikowy, ale o to, że brat czy rodzice nie oferowali mu żadnej pomocy, a on ewidentnie cierpiał po śmierci swojego kochanka bogo-kowboja. Najgorsze w tym wszystkim, że w obecnym świecie wciąż zdarzają się sytuacje do podobnej w filmie typu ktoś nie chce się otworzyć i przez to ginie lub cierpi on albo ktoś z otoczenia. Nie ma nic głupszego, niż śmierć dobrych osób(bo Phil w głębi duszy był dobrym i inteligentnym człowiekiem) z powodu braku podstawowej komunikacji i dlatego jest bardzo niewielka ilość świetnych filmów, gdzie ludzie giną, a ten efekt nie występuje nagminnie. Swoją drogą jest to bardzo często powielany trend.

Chlipi667

Nie wiem czy zauważyłeś, czy nie, choć ciężko nie zauważyć czegoś, co było podane wprost, wręcz na tacy, ale...
UWAGA SPOILER:
Phil nie umarł przez brak pomocy, czy zainteresowania bliskich, tylko najzwyczajniej został zamordowany przez Petera. Więc twoja wypowiedź po części nie ma dla mnie żadnego sensu.

GABRIEL_san

Chlipi napisał o czynie wąglikowym, więc raczej jest tego świadom

ocenił(a) film na 8
Chlipi667

UWAGA SPOILER: Zgadzam się z Chilipi, Phil był zdecydowanie najciekawszą postacią, którą można określić jako dobrego człowieka. Rzeczywiście na początku trudno było mu zaakceptować Rose, ale z czasem najzwyczajniej zaczęli siebie unikać. Oczywiście należy też podkreślić, ze alkoholizm Rose nie jest winą Phila. Co więcej, paradoksalnie to właśnie Phil mówi głośno o alkoholiźmie Rose. Moim zdaniem Phil jest jedyną osobą, która mogłaby pomoc tej rodzinie i dlatego też jego śmierć jest tak wstrząsająca. Co dalej stanie się z Rose i jej mężem? Można przypuszczać, ze Rose będzie dalej piła, a jej mąż stanie sie następnym celem. Swoją drogą ciekawe jest, jak zmienia się postrzganie syna Rosa, z niewinnego chłopca, któremu się współczuje w zminego mordercę, którego się boi.

ocenił(a) film na 9
nina_40

Rose jest już trzeźwa na końcu filmu, mąż się zresztą nią przejął / zaopiekował. Phil zwraca uwagę na jej alkoholizm nie żeby jej pomóc, by dowieść czegoś przeciwko niej bratu. Rose piła pod wpływem presji i znęcania się ze strony Phila. trudno tu mówić o "winie", raczej mamy skomplikowaną sieć relacji, jasne Phil jest dobrym człowiekiem, ale jego czyny dobre nie są. I to największa jego tragedia.

selyuna

taaa, a seryjni mordercy sa dobrymi ludzmi tylko robia zle rzeczy...

ocenił(a) film na 5
selyuna

Może to przez ubogie dialogi ale ja nie uwierzyłam w to, że Rose zaczęła pić przez Phila. Tak był gburem ale mało jest takich na świecie? Sceny z Rose były mało przekonujące. Poza tym matka powinna się cieszyć że syn zaczął się dogadywać z przyszywanym wujkiem, no chyba że obawiała się że może dojść między nimi do czegoś więcej.

ocenił(a) film na 9
marysia_hania

Jeśli ma się słabą psychikę i jest się wciąż nieakceptowanym i zaszczuwanym przez kogoś złośliwego, to sądzę, że można wpaść w alkoholizm (chcąc tylko na początku poprawić sobie nastrój i odwagę). A matka będąc przerażona gwaltownoscia Phila mogła się bać jedynie, że może synowi zrobić krzywdę, a nie, że może między nimi coś zajść (nikt nie miał świadomości poza Peterem co kryło się u niego pod płaszczykiem pozornej brutalności).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones