PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470641}

Wszystko, co dobre

All Good Things
6,6 38 033
oceny
6,6 10 1 38033
5,2 9
ocen krytyków
Wszystko, co dobre
powrót do forum filmu Wszystko, co dobre

Bo ja naprawdę nie rozumiem tego filmu. Czekałam na niego tak długo, że chyba sam Gosling nie wiedział jeszcze, że w nim zagra, a ja już czekałam na ten film.. No i w końcu zobaczyłam i co?
Nie mogę pojąć o czym w istocie była ta historia. Z wypowiedzi tutaj wnioskuję, że głównie chodziło o zabójstwo Katie i go, że Marks w rezultacie nie został za to skazany. I to wszystko niby się zgadza, ALE..
Film długaśny, pokazujący okoliczności dość dokładnie: od poznania się Katie i Davida, aż po rozprawę, gdzie już był staruszkiem. Tylko, że te wszystkie rzeczy w tym filmie jakby trochę go rozmywają. Chodzi mi np. o Sarę (to ta brunetka) i jej przeszłość/obecne relacje z Davidem, o życie Davida po zaginięciu Katie (jego przebieranie się za kobietę i ten starszy pan, którego obecności i całej postaci w ogóle już nie potrafiłam pojąć).

Wszystko w tym filmie wydaje się mieć znaczenie, ale potem do niczego nie prowadzi.
Rozumiem, że motyw z mówieniem Davida do siebie miał na celu pokazanie, że coś z nim jest nie tak. Ok. Ale wszystko było jakby mało dramatyczne, za długie.. Jakby film biegł trochę bez celu, historia opowiedziana, ale bez napięcia. Był przecież motyw, że Katie uciekła do znajomych po kłótni z Davidem, tutaj niby limo pod okiem...ale dramatyzmu brak.. Tak samo to z tym, że widział śmierć swojej matki, usuwanie ciąży, ćpanie Katie. I niewyjaśniona #1 - Sara (ta brunetka) przebrana niby za Katie, wychodząca z hotelu. Czy to miało pokazać, że niby ona chroniła w ten sposób Davida?

Nie zrozumcie mnie źle: ja się naprawdę dobrze nastawiłam i wciąż wierzę, że gdzieś jest ten sens, tylko go nie dostrzegam. Czy tylko ja mam wrażenie, że "film próbował" być o zbyt wielu rzeczach na raz??

ocenił(a) film na 6
rozdupcewas

13 lat później jednak wciąż wierze że filmy powinny być tak robione żeby nie trzeba było znać innych historii aby je zrozumieć… Możliwe ze byłam ciut za młoda żeby zrozumieć ten film i nigdy nie chciało mi się go obejrzeć drugi raz ale uważam że to zadanie twórców żeby wyjaśnić wątki i postacie a nie zadanie widowni żeby się dokształcać, w każdym razie nie uważam żeby było to wyjaśnienie …

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones