PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695721}
6,0 11 070
ocen
6,0 10 1 11070
6,2 13
ocen krytyków
Midnight Special
powrót do forum filmu Midnight Special

7+/10

ocenił(a) film na 7

Dlaczego ten film ma taką niską średnią ? No cóż Nichols specjalizuje się w "dziwnych" obrazach, które do większości nie są w stanie trafić... Jeżeli chodzi o mnie to jestem bardzo ale to bardzo na tak... Podobało mi się niesamowicie... klimat i muzyka robią niesamowitą "robotę"... Ciekawy pomysł, ciekawe wykonanie... To jest Sci-Fi, które chcę oglądać... Kapitalny film i polecam gorąco !

ocenił(a) film na 8
reptile2006

Tak jest, nienachalne.

ocenił(a) film na 3
reptile2006

No to najwyraźniej mało widziałeś, może była jakaś książka , nie wiem nie czytałem może był tam zawarty jakiś sens , ale tutaj to flaki z olejem film totalnie o niczym, nie jestem zwolennikiem dzisiejszych produkcji ala Avengers,Transformers , thor, pacific rim ( czyt ma być spektakularnie olać fabułe ) ale ten film leży na całej linii , kompletnie o niczym , smutne oczy tatuśka bardziej wnerwiają niż przekonują , ślepe zaangażowanie koleżki Lucasa który gotów zginąć dla sprawy również dla mnie niezrozumiałe, ogólnie jedyny plus dla grafików za ukazanie tych monumentalnych budowli nie z tego świata, ale wracając do fabuły to jest prosta jak budowa cepa i jeśli ktoś wystawia wysoką ocene tylko dlatego że zrozumiał o co chodzi to naprawde żal.......

reptile2006

Jak na film za takie małe pieniądze to nie wyszedł tak źle. To coś jakby prequel Inhumans albo X-Men, mały chłopiec i jego rodzina jest ścigana przez wojsko, fanatyczną sektą i policję. A dlaczego ? Bo ów dzieciak ma super moce, niczym Cyklop z X-Men.
Choć jeśli liczycie na zawrotne tępo, efekty specjalne i akcję to się przeliczycie. To bardziej film kameralny, o miłości rodziców do syna i pogodzeniu się z jego losem. Fajnie wyglądają te rozbłyski i miasto na końcu. Gra aktorska poprawna, o dziwo najlepiej wypadł właśnie ten mały chłopiec. Do obejrzenia na raz i tyle.

Moja ocena 3,5/6

reptile2006

według mnie ma za wysoką, a nie za niską

użytkownik usunięty
reptile2006

Klimat tak, reżyseria bez zastrzeżeń. Bardzo dobrze rozwijająca się/odsłaniająca intryga. Niestety to wszystko prowadzi do jakiegoś takiegoś dosłownego finału j.w. z X-menów czy innego podobnego szajsu.
Po obejrzeniu przypomniał mi się K-PAX, który dużo bardziej enigmatycznie (dla mnie fajniej) się skończył.

ocenił(a) film na 5

Nie rozumiem dlaczego "dosłowny" finał jest gorszy od niedopowiedzeń? Inna sprawa, że te zakończenie jedynie potwierdziło słowa chłopca o jego pochodzeniu i istniejącym równoległym świecie, ale nie odpowiedziało na pytanie skąd obcy się wziął? Po co pojawił się na ziemi? W jakim celu ujawniono istnienie tego świata? Rzekłbym niedopowiedzeń również mamy dostatek.

użytkownik usunięty
acidity

SPOJLER!
Już mi trochę ten film wywietrzał z głowy (co też jest symptomatyczne) ale np. wizja tej niby zaawansowanej technologicznie architektury była moim zdaniem dość dosłowna i naiwna. Coś tu było banalnego dla mnie.
Odwołam się tu do filmu Kontakt z Jodi Foster - tam jest pokazane (i chyba pomysłowo w plecione w intrygę) rozminięcie się wyobrażeń ludzi na Ziemi z nieopisywalnym w zwykłych kategoriach doświadczeniem kosmonautki.
Trochę tu liczyłem na coś podobnego, bo samo pozostawienie niewiadomej/niewiadomych chyba nie wystarczy. Chyba zabrakło jakiegoś pomysłu w scenariuszu.

acidity

Ja miałem te same wątpliwości. Po co chłopak w ogóle urodził się na ziemi skoro jedynym jego celem był powrót do domu. To takie trochę bez sensu. W sumie to jest więcej pytań niż odpowiedzi ale z drugiej strony to dobrze. Lubię takie filmy.

ocenił(a) film na 8
acidity

W ostatniej scenie widać jak ojcu też świecą się oczy, prawdopodobnie to on przybył z równoległego świata i dał nowe życie na Ziemi. Chłopiec mimo iż młody wiekiem to rozumował jak dorosły, miejsce do którego zmierzał było swoistą "luką" w której oba światy mogły się połączyć aby mógł wrócić do swoich (stąd w pewnym obszarze widać fragmenty ich miasta), a fakt, że nie wyglądał jak "tamci" można porównać do Herkulesa - dziecka śmiertelniczki i Boga gdzie wygląd odziedziczył po matce.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Bo to cebulandia. Na rotte tomatoes ma 84%

ocenił(a) film na 3
reptile2006

Film nie ma niskiej oceny, tylko wysoką. Wręcz bardzo wysoką jak na takie durnoty nie trzymające się kupy. Nie często można spotkać na ekranie taki stek bzdur jak w tym filmidle. Fakt że ostatnio mi się już podobnej klasy trafił film (Terminator Genesis), ale wcześniej dość dawno widziałem podobną szmirę.

użytkownik usunięty
GodAs

Nie zrozumiałeś :)

ocenił(a) film na 6
reptile2006

Lubię styl Nicholsa, lubię sposób w jaki opowiada, lubię tę poetykę. Ale temu filmowi zabrakło sensownego, spójnego, kompletnego scenariusza. Mimo to daję wysoką szóstkę, właśnie za formę...

ocenił(a) film na 4
reptile2006

"Dlaczego ten film ma taką niską średnią ?"
... bo tak go oceniają?

reptile2006

Jak dla mnie film absolutnie rewelacyjny. Od pierwszych minut do samego końca siedziałem i gapiłem się w ekran jak zahipnotyzowany. A to znaczy z kolei, że film był bardzo dobry.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

... bo wiekszosc Polakow to matoly i nie zrozumieli filmu. Pisza jakies madre slowka, "symptomatyczne" haha a w d... byli i g... widzieli. Film tylko dla bystrych, emocjonalnych i spostrzegawczych widzow. Typowy cebulak, wiesniak czy uposladek emocjonalny nie skuma. Dowod? Oceny w bardziej cywilizowanych krajach.

ocenił(a) film na 3
reptile2006

Kapitalny film gatunku sci-fi? chyba Cie fantazja poniosła. Jako miłośnik tego gatunku powiem, że ten film bardziej pasuje do gatunku filmu drogi, z uwagi że większość akcji rozgrywa się w aucie. Wątek światów równoległych i ich przenikanie w tym filmie został sprowadzony do roli epizodu...
Film nie więcej jak 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones