PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10981}

Przekleństwa niewinności

The Virgin Suicides
7,3 44 401
ocen
7,3 10 1 44401
7,2 26
ocen krytyków
Przekleństwa niewinności
powrót do forum filmu Przekleństwa niewinności

nawet nie wiedzialem ze ten film to komedia bo dramat zapewne to byl ale jedna scema mnie rozbawila impreza przed smercia cecilii sztywnosc tych mlodych mastolatkow pierwsze kontakty z dziewczynami przychodzi na impreze przychodzi na impreze troszke uposledzony chlopak i maja z nego ubaw po pachy (w dobrych zamiarach nie to zeby sie nasmiewac) piosenka byla zabawna ale wracajac do dramatu troszke zle jest jak rodzice trzymaja swoje dzieci z dystansem do pewnych spraw bo potem to moze wymknac sie naprawde z pod kontroli ale u nich bylo przesadne no i to ze dziewczyny potem popelnily zbiorowy mord to oznaka tego ze naprawde mialy slabą psychike zbyt szybko sie złamały film ciekawy naprawde dobry ale mnie nie wzruszył bo to było takie nie naturalne nie wciągnęło mnie to w całą historie muzyka jest super w tym filmie

ocenił(a) film na 8
Alfa_und_Omega

_-^(@,@)^-_
No nie wiem, na mnie dziewczyny nie sprawiły wrażenia, że matka je złamała surowym traktowaniem. Nie znam powodu ich śmierci, jednak sprawiało to na mnie specyficzne wrażenie jakiegoś manifestu.. może zupełnie innego podejścia do życia.. czy człowiek może sobie na przykład wyobrazić, że komuś na życiu może nie zależeć?..

Nie może..

ocenił(a) film na 9
gw1azdeczka

odp.
masz racje to moze byc manifestem (nawet jest).. ale i tak sa ludzie slabi psychcznie ktorzy po lekich zawirowaniach w swoim zyciu juz nawet nie kontroluja swojego cennego srodka i poddaja sie latwo (nastepuje w nich zatracenie i cpyk albo sie wieszaja albo truja i tak dalej) oby takich ludzi bylo mniej na tym swiecie trzeba sie uodparniach ma nieprawidlowosci w naszym zyciu

ocenił(a) film na 8
Alfa_und_Omega

_-^(@,@)^-_
Masz rację, jednak nie wydaje mi się, żeby ta teoria miała zastosowanie w przypadku sióstr Lisbon. One się nie poddały, bo następstwem tego byłaby depresja lub coś przynajmniej zbliżonego. One nie były zdołowane, po prostu postanowiły zakończyć życie, wybierając każda inny rodzaj śmierci, a nie zbiorowe samobójstwo - co też świadczy, że dla każdej z nich była to sprawa indywidualna.

ocenił(a) film na 9
gw1azdeczka

W dyskusji będę nie w temacie, ale chciałem powiedzieć, że film zrobił na mnie wielkie wrażenie. Wyczucie Coppoli jest niezwykłe, obejrzałem ten film jako drugi po "Między Słowami" i stwierdzam, że Sofia jest na pewno moją ulubioną reżyserką. A co mnie tak przyciągnęło? Co mi się podobało? Cała historia była taka ponad wszystkim, przygnębiająca, interesująca niezwykle oryginalna. Do tego wszystkiego niesamowite wrażenia artystyczne no i oczywiście nie mogę zapomnieć o A.J. Cook, Kirsten Dunst i jak zawsze świetnym James'ie Woods'ie. Polecam

IvanH

Witam. Tu filistyn. Według mnie film dosc gleboki przekaz ukryty ukazuje. Trzeba troche pomyśleć żeby zrozumieć. Ta dziewczyna najmłodsza zabiła sie z zauroczenia, bo nie miala dostepu do chlopaka. Lux przeżyła swoj pierwszy raz i z nikim nie było jej tak dobrze jak z tym pierwszym, poza tym pozostałe siostry na balu, jak jedna stwierdza, "nigdy nie bawiła sie tak dobrze". One były izolowane przez fanatyczną matkę, od dziecka, wiec kiedy jednorazowo doznały szczescia, otrzymały karę, i to tak surowo nieludzką, że aż trudno nie dziwić się do czego to doprowadziło. Psychiczne tortury i brak kontaktu z rówieśnikami, nie dziwie sie że doszla depresja, i jak pokazuje film, były zakochane, i trzymane na uwiezi. Ostatnia scena być moze miała być ostatnią wiadomoscią że wolą umrzeć niż znowu przeżywać to samo.

Filistyn1997

Gdyby ktos chcial podyskutowac to zapraszam na mail, bo tu sie nie da wpisac wiec napisze słownie : Jankowalski kropka tymborowski małpa gmail kropka com

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones